KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12645264
nr 1264 5264
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Fiskebåtar på strand, Signerad. Motivet: 10x18 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 juli 2019
kl 19:50:59
15/7 15:52:17
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman